Özellikle almış olduğumuz soruların başında gelen, tanıtım yazıları ne kadar etkilidir sorusuna bugün cevap vermek istiyoruz. Tanıtım yazıları bir reklam türü olup, bu reklam içerisinde anahtar kelimelerinizin de bulunması ile birlikte, hem hedef kelimeniz de yükselişe geçebiliyorsunuz ve hemde tanıtım yazısı yayınlanan site içerisinde ki ziyaretçilere kendinizi duyurmuş oluyorsunuz.

Bu nedenle yazılan tanıtım yazısı yapmış olduğunuz işi tam olarak belirtmeli ve bu belirtilere göre ihtiyacı olan kişilere kendinizi göstermelisiniz. Bu konuda size basit bir örnek vermek gerekirse eğer, “projeksiyon perdesi” ile ilgili bir firmanız yada internet siteniz varsa eğer, bu ürünün çok fazla kişi tarafından talep edilmeyeceğini bildiğiniz için, burada sizin anahtar kelimeniz çok önemli olmaktadır.

Burada doğru seçim yaparsanız eğer, mutlaka hedef kelimeniz de ve hedef kelimelerinizde yükselişe geçer ve siteniz arama motorlarında üst sıralarda görünerek, müşterileriniz size daha hızlı bir şekilde ulaşacaktır. Bunun haricinde, “şifalı bitkiler” ile ilgili yayın yapan bir siteniz bulunuyorsa eğer, hedefiniz sadece ziyaretçi olduğu için, en doğru tanıtım yazısı yayınına sahip olmalısınız.

Burada doğru bir başlık yazınızı ilgi çekici bir hale getirebileceği gibi, ayrıca konu içeriğinde hem kişilere bilgi vermiş olacaksınız, hem anahtar kelimelerinizde yükselişe geçeceksiniz ve hemde direk sitenize giriş yapan kişiler aracılığı ile alexa değerleriniz yükselişe geçecektir. Tüm bunlar için iyi bir seo analizi yapmanız çok önemli olduğundan dolayı, sizlerde ihtiyaçlarınızı ya kendiniz belirlemelisiniz yada uzman kişilerden destek almalısınız.

Bu desteklerin ardından, sizin belirlemiş olduğunuz bir kaç anahtar kelimeye göre siteniz için yeniden düzenleme yapabilir yada belirlemiş olduğunuz anahtar kelimelere göre çalışmalara en baştan başlayabilirsiniz. İşte bu nedenle doğru bir tanıtım yazısı ile istediğinizi elde etmek, site ile değil yazmış olduğunuz yazı ile alakalı olmaktadır.

Bir haber yazısında ise en önemli olan başlık ve spor haber kısmı olmaktadır. Eğer bunları doğru bir şekilde ayarlarsanız yada yazarınız bunu düzgün bir şekilde hazırlarsa, mutlaka hedefinize çok daha kısa sürede ulaşabileceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Öncel Ajans'tan Google'da Yükselme İpuçları başlıklı makalemizde google da yükselme, öncel ajans ve tanıtım yazısının faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

1218 View

Leave a Comment