Artık internetin günümüzde oldukça yaygın ve etkin bir şekilde kullanılıyor olması ve her geçen güçlü yatırımcılarında yatırım yapıyor olmaları ile birlikte, gelecek dünyanın en etkin kullanılacak iletişim araçlarının başında gelen internetin, artık en iyi satış pazarlama sistemi olarak da kullanıldığını görebiliyoruz.

En İyi SEO Çalışmaları

Özellikle bir çok internet firmasının çok daha yüksek kazançlar elde etmek ve firmalarını daha iyi yerlere taşımak için bir çok farklı çalışmayı yaptıklarını görebiliyoruz. Bunların başında gelen reklam seçenekleri, direk olarak kişilere ulaşmakta da ve ürün satışınızı yapmaktadır.

Tabi ki bu her firma için geçerli olmadığından dolayı, bir çok firmanın ise SEO ile sitelerini üst sıralara taşımaları ve böylelikle aramalarda direk olarak kullanıcıya ulaşmak istemesi de mümkün olabilmektedir. Bu nedenle çeşitli çalışmaları kullanmaları ve böylelikle siteleri yukarı taşımaları mümkün olabilmektedir.

Bu çalışmalar ise tam olarak şunlar olmaktadır.

Backlink ; Sizin sektörünüzden veya farklı bir sektörden sizlerin anahtar kelimesi ile size verilen linklerdir. Bu linkler veren site açısından sizi referans olarak göstermesi ile birlikte, arama motoru botlarının bu linklerin verilmiş olduğu siteye gitmeleri ile birlikte, mevcut anahtar kelimeniz de aramalarda sizi yukarı taşımasını sağlamaktadır.

Tanıtım yazıları ; Her hangi bir site üzerinden sizin siteniz ile ilgili olarak yazılmış olan reklam metnidir. Burada hazırlanan metnin içerisine sitenizin anahtar kelimelerinden 1 ile 3 arası link verilir. Verilen bu linkler ve metin, arama motoru botları tarafından referans olarak algılanır. Bu referans genel olarak kullanıcıya hitap ettiğinden dolayı, daha etkili olabilmekle birlikte, ayrıca reklam metniniz yayınlanan sitede ki ziyaretçiler tarafından da okunmaktadır.

Sosyal Medya Çalışmaları ; Genel olarak sosyal medya siteleri üzerinden oluşturmuş olduğunuz profiller ve sayfalar ile birlikte, ayrıca bir çok toplum sitesinden de link almanıza olanak sunmaktadır. Facebook, twitter, instagram, sözlükler, tumblr, üniversite siteleri, dernek siteleri gibi bir çok farklı siteyi içinde barındırmakla birlikte, tamamı kullanıcı endeksli olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Tanıtım Yazısı İle Yeni Müşteriler Kazanmak başlıklı makalemizde backlink paketleri ve tanıtım yazısı hakkında bilgiler verilmektedir.

2980 View

One thought on “Tanıtım Yazıları İle Sitenizi Yükseltin


Leave a Comment